EvNakliyat Nedir?Ev Taşımanın Püf Noktaları

Ev Taşımanın Püf Noktaları

tarafından admin
Ev Taşımanın Püf Noktaları

Ev taşımanın günümüzde bin bir türlü zorlukları vardır. Bu zorlukları tek başınıza aşmanız da pek mümkün olmaz. Daha önce taşınan bir tanıdık, akraba ve komşudan bu konuda fikir almanız en doğrusu olur. Çünkü bu konuda tecrübeli oldukları için size vereceği tavsiyeler, minimum zararsız bir şekilde evinizi taşımanıza yardımcı olacaktır. Bu detayları şöyle sıralarsak,

Taşınma öncesi hazırlık

Ev taşımanın püf noktalarından biri taşınma öncesi hazırlıktır. En az on gün öncesinden giyilecek kıyafetler, çarşafları ve yatak örtüsü takımlarını yıkanıp, ütülenip çekmecelerine yerleştirilir. Kahve fincanlarını ve çay bardaklarını gazete kağıtları ile sararak tencere ve çaydanlıkların içine doldurun. Kesinlikle bu eşyalarınız yıkamanıza gerek olmadığı gibi yeni taşındığınız evinizde tek seferde yıkarsanız sizin içinde kolaylık olur. Fritöz gibi içinde yağ olan mutfak malzemesinin temizliğine özellikle dikkat edilmesi gerekir. Eğer evinizde tenekelerde zeytinyağınız kaldıysa bunu kesinlikle önceden tüketmeli ya da güzelce bir şekilde sarılmalıdır. Bu arada evinizde dolu tüp varsa bitmesini beklenmeli, dolu tüp taşınmamalıdır. Tabaklarınızı isterseniz sarabilir ya da tabak hurcu da kullanabilirsiniz. Ayrıca karton kolilerin üzerine salon, mutfak ve yatak odası gibi notları yazabilirsiniz. Eşyalarınızı taşıyan nakliyat firması yeni evinizde kolilerin nereye konulacağını rahatça bulmaları açısından kolaylık sağlanmış olur. Buzdolabınızın içerisini güzelce temizleyip kuruladıktan sonra kapağı aralık kalacak şekilde içine çarşaf koyarak ambalajlatabilirsiniz. Aradığınız eşyayı hemen bulmak için bir not defteri tutmak size ekstra bir kolaylık sağlayacaktır. Nakliyat nedir diyecek olursak tamda bu hazırlık aşamasının zorluğunu söylesek yanlış olmaz.

Doğru nakliyat firmasının seçilmesi

Ev taşımanın en önemli püf noktalarından biri de güvenilir ve sağlam referanslı bir nakliyat firmasının seçilmesidir. Bütün firmalar aynı değildir. Gelecek olan firmadan öncelikle eşyalarınız için bir sigorta poliçesi istemeniz gereklidir. Daha sonrasında eşyalarınızı görmesi ve taşınma öncesinde kullanılacak araç, personel ve malzemeler için detaylı bir ekspertiz hizmeti almanız mümkündür. Tabi günümüzde birçok nakliyat firması bulunduğu gerçeğini unutmayalım. Gününü kurtarmak adına eşyalarınızı baştan sağma işler yaparak taşıyıp paranızı alırlar. Ancak biraz daha fazla ücret ödeyip profesyonel bir firma ile anlaştığınızda eşyalarınızı güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar hem de içinizi rahatlatmış olursunuz.

Nakliyat aracının doğru yere park edilmesi

Ev taşımanın önemli püf noktalarından biri de nakliyat aracının doğru yere park edilmesidir. Eşyalarınızı taşıyacak personeller açısından da bir kolaylık olmuş olur. Taşınma işlemi sırasında bir aksilik çıkmaması açısından park yerinin önceden hazırlanmış olması ve taşınacağınız adreste aynı şekilde hazır bulunması önemli bir detaydır.

Oyla
[Total: 7 Average: 5]

You may also like

Yorum Yap

Call Now Buttonİletişim İçin Tıklayınız